Awans Rakoczego, Pestka i Lusiusz w „młodzieżówce”

Przyzwyczailiśmy się już trochę, że młodzi piłkarze Cracovii w przerwach od meczów klubowych, nie odpoczywają, ale służą swoimi umiejętnościami reprezentacjom Polski w różnych kategoriach wiekowych. Nie inaczej jest i tym razem.

Sylwester Lusiusz i Kamil Pestka otrzymali powołanie do kadry U-21 prowadzonej przez Czesława Michniewicza. Co prawda obaj piłkarze w Cracovii są na dwóch skrajnych biegunach szans i zaufania trenera Probierza, ale jak widać obaj też mają ciągle zaufanie reprezentacyjnego szkoleniowca. Młodzieżowa reprezentacja Polski zagra 15 listopada mecz eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 2021 z Bułgarią oraz sparingowe spotkanie z Czarnogórą (18 listopada).

Sylwester Lusiusz
Kamil Pestka

Z kolei powołanie do kadry U-20 z rąk selekcjonera – Jacka Magiery otrzymał Michał Rakoczy. Dla 17-letniego pomocnika „Pasów” jest to duży sportowy awans – wcześniej występował w reprezentacji U-17, a także był powołany do reprezentacji U-19, w której nie zdołał jednak zadebiutować. „Raki” będzie miał okazję wystąpić 14 listopada przeciwko Szwajcarom (Turniej Ośmiu Narodów), a także cztery dni później w meczu z reprezentacją Norwegii (sparing).

Zostaw Odpowiedź

15 + eleven =