Beniaminek postawił się rywalkom

Szczypiornistki Cracovii rozegrały pierwszy mecz nowego sezonu na własnej hali – Hali 100-lecia Cracovia Karcher. Przeciwnikiem pasiaczek był spadkowicz z Ekstraligi, zespół MKS Karkonosze Jelenia Góra. Jak po meczu mówiła dla naszej redakcji rutynowana Agnieszka Kowalska – niekwestionowana liderka i gwiazda zespołu Karkonoszy, wielokrotna reprezentantka polski i weteranka ekstraligowych parkietów – „Beniaminek nam się tutaj bardzo mocno postawił, i bodajże do 50 minuty, był mecz można powiedzieć na styku”. 

Faktem jest, że drużyna z Jeleniej Góry kontrolowała ten mecz, ale kilkakrotnie pasiaczki dochodziły na jedną lub dwie bramki przewagi i przy odrobinie szczęścia i lepszej precyzji w rzutach, mogły zmusić rywalki do jeszcze większego wysiłki. 

Ania Andrzejczyk – rozgrywająca po meczu powiedziała: „Zabrakło skupienia. Nastawiłyśmy się bojowo, ale nie rozmawiałyśmy ze sobą w obronie, a nasze rzuty nie były skuteczne. W poniedziałek przychodzimy na trening i zaczynamy od podstaw, bo chwyt i podanie to jedne z najłatwiejszych rzeczy. Pogubiłyśmy się, dziewczyny były chyba zestresowane, bo to pierwszy mecz u nas, dużo kibiców… Ale kibice nie mają co się zrażać – mają przychodzić i bardziej nas dopingować. Czasami słyszy się na osiedlu, jak wszyscy kibice krzyczą. U nas dzisiaj cześć kibiców coś tam krzyczała. Mają argumenty , żeby przychodzić i pokazać, że chcą żebyśmy walczyły i że trzymają za nas kciuki! Żeby było dużo bramek, żeby wynik nie był 23- 30, żebyśmy byli ponad to, ponad tymi zawodniczkami”.

W podobnym tonie mówiła też Paulina Reichel: „Trzeba więcej i mocniej trenować. Przede wszystkim poprawić skuteczność. Zabrakło nam bardzo takiego opanowania boiskowego i zimnej krwi, co było widać po podaniach i niecelnych rzutach na bramkę”. 

Szczypiornistki Cracovii przegrały, ale pokazały pazur i potencjał. Drużyna jest młoda i może się rozwijać, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Statystyki indywidualne:

# 1 Małgorzata Skalska
# 31 Joanna Stępnik

# 2 Paulina Reichel – 1 bramka
# 3 Paulina Klimowicz – 1 bramka
# 7 Kasia Kamusińska – 3 bramki
# 8 Justyna Staroń – 3 bramki, 1 x 2 min
# 9 Gabriela Stachowicz
# 11 Kamila Dzidek – 1 bramka, 2 x 2 min
#14 Marlena Nikody
# 15 Milena Herman – 3 bramki, cz. kartka
# 17 Agata Stępień – 1 bramka
# 18 Laura Świątek – 6 bramek; 2 x 2 min
# 20 Natalia Wojas 
# 22 Anna Andrzejczyk – 1 bramka, 2 x 2 min.
# 25 Katarzyna KAWA – 3 bramki
# 33 Katarzyna Loranc

Kary : Cracovia – 8 x 2 min; Karkonosze – 4 x 2 min
Karne : Cracovia 5/3; Karkonosze – 5/5
Widzów : 250


Zostaw Odpowiedź

eleven + 16 =