„Budzik” nie zagra w Warszawie? Nie ma problemu!

Sporym zaskoczeniem w meczu Cracovii z Piastem Gliwice była wymiana absolutnego lidera zespołu – Javi Hernandeza na Marcina Budzińskiego. Zaskoczył też sam Marcin, który pokazał się absolutnie doskonale, a tak zmotywowanego Budzika w Cracovii kibice nie widzieli nawet wtedy, gdy pakował z dowolnego dystansu gola za golem. Tuż przed wycieczką do Australii.

Jednak nie opadły jeszcze emocje związane z jego świetnym występem, a już okazało się że uraz prawdopodobnie wyeliminuje go z gry na jakiś czas. Co, jeśli Marcin nie zagra z Legią w Warszawie?

Marcin Budziński

Ano dramatu nie będzie, ponieważ w odwodzie jest Javi Hernandez, który co prawda w oczach trenera Probierza przegrał rywalizację o pierwszy skład, ale jest absolutnie w formie, co można było zobaczyć podczas sparingu z Garbarnią. Javi prezentował się tam jak ktoś z innej bajki. Każdy kontakt z piłką generował zagrożenie pod bramką nomen omen Cabaja. To po jego przytomnym rozegraniu rzutu wolnego Čečarić znalazł się sam na sam z bramkarzem i pewnie wpakował piłkę do siatki.

Čečarić trafia do bramki Garbarni. Podaje Hernandez

Dodatkowym atutem Javiego jest fakt, iż doskonale współpracuje z napastnikiem – Airamem Cabrerą – swoim hiszpańskim rodakiem. Jest to w tej chwili jeden z trzech duetów, które budują charakter drużyny Probierza. Dwa pozostałe to Sipl’ak/Wdowiak i … jak się zdaje będzie to Rapa/Hanca. Choć w przypadku ostatniego trzeba jeszcze zaczekać z potwierdzeniem takiej tezy. Przy okazji warto podkreślić, że w tej chwili Cracovia ma bardzo solidną ławkę rezerwowych, co potwierdza tylko ewentualna podmiana Budzińskiego na Hernandeza. Przy problemach na dowolnej pozycji trener Probierz może załatać dziurę bez wyraźnego śladu. No – może z wyjątkiem pozycji bramkarza.

To, że Hernandez nie zagrał w pierwszym składzie z Piastem, było na prawdę sporym zaskoczeniem, ale jeśli taki ruch trenera Probierza zbudował ostatecznie morale Marcina Budzińskiego, to na pewno było watro wykonać tą roszadę. Zwłaszcza, że mecz zakończył się zwycięstwem Pasów. Być może dzięki temu Cracovia ma na pozycji środkowego pomocnika dwóch, a nie jednego doskonałego i zmotywowanego zawodnika.

Zostaw Odpowiedź

17 − two =