Cracovia w 1/8 Pucharu Polski – Jablonský bohaterem [skrót]

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Cracovia pokonała Bytovię Bytów 3:2 i tym samym zameldowała się w 1/8 finału Pucharu Polski. Pojedynek został rozstrzygnięty dopiero w ostatniej minucie dogrywki za sprawą Davida Jablonský’ego.

Pierwszą bramkę, w 56 minucie, z rzutu karnego, zdobył Daniel Feruga, czym rozbudził nadzieje gospodarzy na ostateczne zwycięstwo. Nadzieje uzasadnione, ponieważ w tych rozgrywkach nie zawsze wygrywa wyżej klasyfikowany rywal. Cracovia odpowiedziała osiem minut później za sprawą gola Jablonský’ego, który w zasadzie trafiony mocnym centro-strzałem Hanki, głową skierował piłkę do siatki rywali.

Jednak Bytovia zdobyła kolejne trafienie za sprawą Piotra Giela i od 73 minuty „Pasy” znowu musiały gonić wynik. Robiło się nerwowo, bo była już 88 minuta meczu, gdy Čečarić po szybkim rozegraniu stałego fragmentu gry i dośrodkowaniu wprowadzonego Janusza Gola trafił na 2-2. Właśnie takim rezultatem zakończył się mecz w regulaminowym czasie gry, do którego sędzia doliczył 5 minut.

W dogrywce Cracovia przeważała, ale ciężko było tą przewagę przekuć na decydujące trafienie. Wtedy prawym skrzydłem jak wiatr popędził Strózik, a ustępujący mu szybkością obrońca Bytovii ratował się wślizgiem. Trafił w nogi zawodnika Pasów, a sędzie odgwizdał rzut karny. Jednak po weryfikacji VAR zmienił decyzje. Cracovia miała rozegrać rzut wolny z linii pola karnego! Kąt był ostry, ale Pestka zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę, co niemal skończyło się golem. Po tej interwencji, w 120 minucie, sędzie odgwizdał ostatnią akcję tego meczu – rzut rożny. Było pewne, że po jego rozegraniu sędzia nakaże serię rzutów karnych. Jednak do serii „jedenastek” nie doszło. Cracovia rzutem na taśmę zdobyła bramkę, a spotkanie rozstrzygnął nie kto inny, jak…nasz stoper! Dawid Jablonský pewnym uderzeniem z 8 metrów trafił do siatki Bytowian.

Cracovia przechodzi więc, po emocjonującym meczu, do 1/8 Pucharu Polski, a patrząc na to, jak doskonale radzi sobie w lidze, można powiedzieć że ciągle ma szanse na… podwójną koronę!