Cracovia w 1/16 Pucharu Polski. Pokonana Jagiellonia

Do meczu trener Probierz wystawił aż 8 zawodników, którzy na codzień są raczej zmiennikami dla podstawowych graczy Cracovii. Sergiu Hanca, Milan Dimun i David Jabloński uzupełnili skład: w bramce Hrosso, dalej Ferraresso,Helik, Pestka, Strózik, Vestenicky, Cecaric i Piszczek. I ci zawodnicy udowodnili, że Cracovia Probierza ma niezwykle szeroką i wyrównaną kadrę. Nieco bowiem mocniejsza (przynajmniej na papierze) Jagiellonia, z wyróżniającymi się Imazem i Camarą wyraźnie uległa Cracovii w stosunku 4:2. Zagrali też Sandomierski w bramce,oraz Kadelec, Blyszko, Runje, Sitya, Kwiecień, Romanchuk, Poletanović i Prikryl.

Worek z bramkami rozwiązał Piszczek, który z pięciu metrów dobił piłke po potężnym strzale który z kąta oddał Hanca. Potem dla Cracovii trafił Cecaric, ale w kontakcie Jagiellonię utrzymał Camara i do szatni zespoły schodziły z wynikiem 2-1. Po wznowieniu gry ładnie na pozycje strzelecką Pestka wyprowadził Vestenicky’ego, który z za szesnastki oddał piękny strzał. Było już 3-1, ale Jaga nie odpuszczała. Cracovia grała z kontry, starając się niwelować pozycyjny atak piłkarzy Jagielloni, ale w końcówce przebił się Blyszko i zrobiło się nerwowo. Ponieważ nic już nie mona było stracić, Jagiellonia rzuciła się do ofensywy, ale skarcił ją ostatecznie van Amersfoort, który wprowadzony po przerwie, otrzymał chirurgicznie precyzyjne podanie w uliczkę między kilku zawodników Jagi. W ten sposób niemal bez przeszkód mógł oddać strzał w sytuacji sam na sam z Sandomierski ustalił wynik 4-2 dla Cracovii. W drugiej połowie ofiarnie i niezwykle ambitnie grający Piszczek próbował jeszcze wyegzekwować wywalczony na sobie samym rzut karny, ale strzelił fatalnie.

Tak więc to Cracovia melduje się w 1/16 Pucharu Polski, po bardzo ambitnej, twardej i obiecującej dla większości piłkarzy Probierza Postawie. Obiecującej w kontekście walki o podstawowy skład.

Zapraszamy na zapis video konferencji prasowych trenerów Probierza i Mamrota.