Kamil Pestka ciągle na „out’cie”

Wiele spekulacji wśród kibiców wywołał brak w składzie na mecz Cracovii z Jagiellonią Kamila Pestki. Niezwykle zdolny młodzieżowiec i obrońca Pasów według informacji Przeglądu Sportowego nie ma zamiaru dłużej grać dla drużyny prowadzonej przez trenera Probierza, a jest nim zainteresowanych kilka klubów z Serie B. Jeśli te informacje się potwierdzą, absolutnie nie można ich traktować jako sensacyjne.

Kamil Pestka

W Pasach Kamil co prawda zyskał pierwszoligowe szlify, ale spotkało go tu więcej rozczarowań niż wzlotów. Na jego pozycji niepodzielnie rządzi Michal Sip’lak, ale nawet w przypadku jego kontuzji, Kamil nie był wpuszczany na boisko mimo, iż był jego nominalnym zmiennikiem. Wcześniej, gdy tylko pojawiły się dla niego ciekawe oferty z zachodniej Europy, zniknął ze składu Pasów, by w końcu wylądować w … pierwszoligowym Chrobrym Głogów na wypożyczeniu. Zagrał świetne partie w reprezentacji młodzieżowej na turnieju Euro pod okiem Czesława Michniewicza, by po powrocie w Cracovii nadal „grzać ławę”. 14-krotny reprezentant Polski U-21 został nawet po turnieju wysłany na urlop wypoczynkowy w trakcie obozu zagranicznego piłkarzy Cracovii, co było decyzją trenera, nie mającą precedensu…

Teraz spekuluje się, że nieobecność Pestki w składzie to reperkusja negocjacji w sprawie nowego kontraktu zawodnika, które nie idą pomyśli klubu. Zaprzecza temu natomiast trener a jednocześnie wiceprezes Michał Probierz . Uważa on, że Pestka po prostu nie prezentuje się sportowo wystarczająco dobrze, by znaleść się w meczowej kadrze, nie mówiąc już o pierwszym składzie.

Kariera Kamila Pestki w Cracovii nie należy bez wątpienia do wzorowych. Nie ma też wątpliwości, że to bardzo utalentowany piłkarz. Piłkarz, który najprawdopodobniej w najbliższym czasie opuści Cracovię. Obecny kontrakt obowiązuje Kamila do końca czerwca 2021 roku.

Zostaw Odpowiedź

5 × 1 =