Kibice dla Cracovii. Akcja na Wielickiej

W najbliższą sobotę 13.07.2019 od godziny 9:00 kibice Pasów, którzy aktywnie działają na Twitterze zorganizowali akcję małego liftingu Ośrodka Treningowego Cracovii przy ulicy Wielickiej. W planie jest odświeżenie i pomalowanie bramy wjazdowej na teren obiektu, umieszczenie na budynku klubowym napisu Cracovia Pany i dołożenie wielu innych pasiackich akcentów, na terenie treningowej bazy piłkarzy.

Kibice planują też rzetelne wysprzątanie obiektu. Organizatorzy zapewniają farby, pędzle worki na śmieci i wszelkie inne materiały niezbędne do wykonania przewidzianych prac.

Wizualizacja nowego wyglądu bramy wjazdowej

Cała akcja do złudzenia przypomina podobną inicjatywę z przed około 20 lat, kiedy to kibice skrzyknęli się na starym stadionie III-ligowej wtedy Cracovii, by odświeżyć nieco mocno już niszczejący obiekt. Pomalowano wtedy między innymi około 100 metrów ogrodzenia i schody przy sektorach na trybunie głównej. Dodatkowym „efektem ubocznym” całej akcji była fantastyczna integracja środowiska aktywnych kibiców. Ludzi z tamtej grupy niemal w komplecie spotyka się na stadionie Cracovii do dziś.

Na pewno nie inaczej będzie podczas sobotniego spotkania na Wielickiej, choć sama inicjatywa ma miejsce w zupełnie innych czasach i niesie ze sobą inne cele. Wtedy kibice zaangażowani w ratowanie klubu robili wszystko, by wizyta na niszczejącym stadionie przy ulicy Kałuży stała się przyjemniejsza. By przestrzeń, w której oglądało się mecze była pasiasta i przyjazna. Akcja na Wielickiej będzie miała wpływ nie tyle na kibiców, którzy raczej rzadko odwiedzają ośrodek treningowy, ale przede wszystkim na trenujących tam zawodników, zarówno pierwszej drużyny, jak i drużyn młodzieżowych i dzieci. Ośrodek treningowy Cracovii, w którym wykuwają się pasiaste charaktery, już dawno powinien emanować bielą i czerwienią.

Wizualizacja wejścia do budynku klubowego

Zostaw Odpowiedź

16 + 4 =