Koniec sezonu szczypiornistek. Na awans jeszcze czekamy

Piłkarki ręczne Cracovii zakończyły udany sezon w ll lidze i choć nie udało się zająć pierwszego miejsca, które automatycznie dawałoby awans do I ligi, to promocja do wyższej klasy rozgrywkowej jest wysoce aktualna. W tej chwili jednak zależy to od decyzji Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, którzy zatwierdzi skład lig w rozgrywkach sezonu 2019/2020. Szczegóły prezentują się tak:

Od nowego sezonu Związek chce przekształcić rozgrywki kobiece w pełni zawodową ligę. Zespoły z Superligi muszą spełniać różne kryteria  by w niej występować a jednym z nich, żeby nie powiedzieć podstawowym, jest przedstawienie gwarancji finansowych na kwotę min. 1.400 tys. zł. Są więc obawy, że niektóre kluby (mówi się o 3) nie spełnią tego kryterium i będą zmuszone grać w I lidze. 

Ponadto z I Ligi nominalnie spadają cztery zespoły, natomiast automatycznie mogą awansować do niej trzy – po jednym z każdej grupy II ligi. Jest więc jedno miejsce do obsadzenia. A może być więcej bo w dwóch grupach II ligi rozgrywki wygrały zespoły rezerw klubów, które grają w wyższych klasach i w ich strategii awans nie jest uzasadniony sportowo a jest obciążeniem finansowym. Reasumując jest wiele czynników ale wszystkie grają na korzyść Cracovii. Tak więc szanse są duże bo Związek w swoim procesie licencyjnym kładzie nacisk na aspekty logistyczne jako konieczne do tworzenia stabilnego systemu rozgrywek a Cracovia ze swoją halą przy Focha jest już w Superlidze. Nadto KS Cracovia 1906 jest klubem z dużego ośrodka miejskiego, ma ogromny potencjał zaplecza społecznego (duża rzesza KIBICÓW!), i last but not least – markę 12 krotnych Mistrzyń Polski co przekłada się na niepodważalne walory medialne.

Ponadto w rozgrywkach piłkarki potwierdziły swoje walory sportowe wygrywając wszystkie mecze rundy wiosennej. W ostatnim meczu w pełni zasłużenie pokonały już w zasadzie I ligową Zgodę Ruda Śląska 26-24.

 Skrót tego meczu zobaczyć możecie poniżej:

Skrót meczu KS Cracovia 1906 – Zgoda Ruda Śląska

Zostaw Odpowiedź

five + 4 =