Marcos Álvarez w Cracovii od lipca 2020

Cracovia ogłosiła właśnie pierwszy transfer w zimowym okienku sezonu 2019/2020. Jest nim bramkostrzelny napastnik z Bundesligi 2 – Marcos Álvarez – Niemiec o hiszpańskich korzeniach. W trwającym sezonie strzelił dla swojej drużyny VfL Osnabrück już 9 bramek (8 w lidze) i zaliczył jedną asystę, a na swoim koncie ma występy w reprezentacji Niemiec do lat 20, występy dla rezerw rezerw Bayern’u Monachium i pierwszej drużyny Eintracht’u Frankfurt. Piłkarz do Cracovii trafi w lipcu 2020 roku i ma w niej grać przez kolejne 3 lata.

Piłkarz ma obecnie 28 lat, mierzy 178 cm, waży 78 kg i jest typowym napastnikiem, którego określa się przymiotnikami – waleczny, zadziorny, z charakterem i temperamentem.

Na Twitterze jednoznacznie skomentował ten transfer Mateusz Borek – ekspert Canal +:

Zawodnika cechuje niezła szybkość i opanowanie w sytuacjach podbramkowych. W dodatku wydaje się być doskonałym uzupełnieniem dla zespołu Cracovii, ponieważ dysponuje skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego, a takiego zawodnika Cracovia w tej chwili bardzo brakuje.

Jedynym ale w tym transferze wydaje się termin jego pojawienia się w Cracovii. Zawodnik do Pasów trafi w lipcu 2020 roku. Jest to więc perspektywiczny ruch transferowy, obliczy na ewentualne występy Cracovii w rozgrywkach pucharowych i walce w przyszłym sezonie o tytuł mistrza Polski.

Jest to pierwszy, z zapowiedzianych przez prezesa Filipiaka trzech transferów Cracovii w tym okienku. Czekamy więc na kolejne dwa nazwiska z listy, jaką na Treningu Noworocznym przekazał do realizacji dla zarządu wiceprezes i trener Michał Probierz.

Zostaw Odpowiedź

fourteen − 5 =