Mglista przyszłość Mihalika i Vestenicky’ego

Ciągle niejasna jest sytuacja Mihalika i Vestenicky’ego, którzy powrócili do Cracovii po okresie wypożyczeń. Zapytany o ich przyszłość trener Probierz unika jednoznacznej odpowiedzi: „Są zawodnikami Cracovii, regularnie biorą udział w treningach i są cały czas z nami. Pokazują to, na co ich stać i zobaczymy. Ja to zawsze mówię – jeżeli ktoś ma podpisany kontrakt to jest zawodnikiem Cracovii, to w każdej chwili może wskoczyć do grania”.

Od powrotu z wypożyczeń, obaj piłkarze nie pojawili się w składzie meczów pucharowych Ligi Europy, ani Ekstraklasy. Na wypożyczeniach Tomas Vestenicky spisywał się w słowackiej Nitrze bardzo dobrze. Strzelił 7 bramek w 21 meczach i zaliczył asystę. Jaro zaliczył 2 trafienia i 2 asysty w 16 meczach MSK Żylina.

Przypomnijmy. Do Cracovii zawodnicy trafili w atmosferze sporych nadziei – Vestenicky z AS Roma, ale nie rozwinął skrzydeł w pasiastej koszulce, podobnie zresztą jak w Rzymie.

Po lewej – Tomas Vestenicky

Mihalik doskonałymi występami w reprezentacji młodzieżowej Słowacji udowadniał bardzo duży piłkarski potencjał, a Cracovia wyłożyła na niego rekordową na tamten czas w Ekstraklasie kwotę 850 tys euro mimo, iż wcześniej jeszcze trener Zieliński kompletnie marnował potencjał tego gracza. Po transferze definitywnym do Cracovii piłkarz szybko skonfliktował się z klubem starając się za wszelką cenę wymusić opuszczenie Krakowa.

Jaroslav Mihalik

Zostaw Odpowiedź

five + 8 =