Probierz. Trener/Menadżer/Prezes

Duża zmiana w strukturze zarządzania Cracovią. Prezes Janusz Filipiak ogłosił ją podczas konferencji prasowej: „Zwróciłem się do trenera z prośbą, żeby objął obowiązki członka zarządu Spółki Akcyjnej Cracovia w randze wiceprezesa do spraw sportowych. Trener zgodził się tę funkcję przyjąć”.

Janusz Filipiak:
„Po uwagach od kibiców, których słuchamy, rzeczywiście zaszła potrzeba zastanowienia się jak ta nasza sekcja sportowa ma wyglądać w Cracovii. Chcę powiedzieć że nie jest tak, że nie było dyrektora sportowego. Dyrektorów sportowych myśmy próbowali. Na pewno przypominacie sobie nazwiska, tych osób było sporo. Moje doświadczenia jako prezesa, a jestem nim już 15 lat, były negatywne. Zawsze mieliśmy konflikt między dyrektorem sportowym a trenerem. Na przykład sprowadziliśmy jakiegoś zawodnika za moją zgodą, a trener nie chciał go później trenować. Chciał swojego zawodnika, więc na ogół były między nimi kwasy. W tej sytuacji – z życia wzięte, nauczyłem się, że lepszy jest ten model angielski, gdzie mamy menadżera, który odpowiada za całą drużynę, dobiera sobie współpracowników, piłkarzy i ma jednoosobową odpowiedzialność za prowadzenie sekcji piłki nożnej. Kierując się tym, a wiadomo że tą osobą jest u nas trener Probierz. A pokazał swoje umiejętności, zaangażowanie, ilość pracy, którą wykonuje – jest bardzo duża.

Zwróciłem się do trenera z prośbą i żeby objął obowiązki członka zarządu Spółki Akcyjnej Cracovia w randze wiceprezesa do spraw sportowych. Trener zgodził się tę funkcję przyjąć - Janusz Filipiak

Zwróciłem się do trenera z prośbą i żeby objął obowiązki członka zarządu Spółki Akcyjnej Cracovia w randze wiceprezesa do spraw sportowych. Trener zgodził się tę funkcję przyjąć.

Co to oznacza. To oznacza na pewno większą odpowiedzialność trenera za wynik sportowy, a jednocześnie dostaje do ręki szereg narzędzi, które pozwolą mu lepiej zarządzać zawodnikami i sprawami klubu w tym obszarze. Jednym z tych narzędzi, które trener dostanie to jest ta słynna Rączna. I tutaj chcę dać konkretną informację. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na budowę Rącznej. Zaczniemy w kwietniu i obiekty będą gotowe w maju przyszłego roku. (…)

Mam szacunek do ciężkiej pracy trenera Probierza, sam żyję z bardzo ciężkiej pracy i to jest źródło sukcesu. W pewnym sensie chcieliśmy trenera uhonorować, też wzmocnić jego pozycję w stosunku do prezesa Tabisza… Nie żeby to potrzebowało wzmocnienia, ale żeby pokazać gdzie jest decyzja sportowa. I tutaj jako członek zarządu trener będzie miał… No na pewno już nikt nie powie, że trener nie ma wpływu, czy nie jest jednoosobowo odpowiedzialny za decyzję sportową. Z drugiej strony trener też ryzykuje bo w tej chwili będzie wiadomo, że wszystkie decyzje sportowe czyli zawodnicy, kadra, trenowanie, obozy, czy jest drużyna rezerw czy jej nie ma, jaki jest przepływ zawodników między drużynami – jest rzeczywistym szefem wszystkich tych trenerów. Mamy koło 200 osób na liście płac i za te osoby trener Probierz będzie odpowiadał. Teraz wszyscy będą wiedzieli, że nie mają iść do wiceprezesa Tabisza w codziennych sprawach, tylko mają iść do trenera Probierza.

Sekcja hokeja zostaje pode mną – trener Rohaczek by nie zniósł rozstania.

Mianowanie trenera Probierza na wiceprezesa zarządu to jest ruch, który według mnie w sposób realny ma wzmocnić pion sportowy. Zadaniem wiceprezesa Tabisza będzie zapewnić dobre warunki organizacyjno/prawne/administracyjne . Żeby światło świeciło, żeby pensja była na czas. Moim zadaniem oprócz hokeja, będzie zapewnić środki finansowe do funkcjonowania bardzo dużej grupy ludzi. Jak pytania wskazują w środkach finansowych są nadwyżki, i te środki finansowe są postawione do dyspozycji trenera Probierza.”

Zapraszamy na zapis video konferencji prasowej, podczas której prezes Filipiak zaprezentował nowego wiceprezesa MKS Cracovia. Ten wątek zobaczycie od 9 minuty materiału.

Konferencja prasowa MKS Cracovia – prezes Filipiak i wiceprezes Probierz

Zostaw Odpowiedź

five − two =