Pasiasta rodzina rośnie w siłę. Powstała sekcja piłkarek nożnych Cracovii!

Radosne informacje dobiegły do nas w czwartkowe popołudnie. Od sezonu 2019/20 oficjalnie do rozgrywek seniorek zgłoszona zostanie sekcja piłkarek nożnych Cracovii. Będzie to historyczny, bo pierwszy taki start w historii naszego klubu!

Zaskakująca geneza

„Pomysł narodził się w styczniu 2019 roku. Była to spontaniczna decyzja, którą podjęliśmy wraz z Markiem Kudłacikiem, trenerem Akademii Mistrzów Cracovia w Andrychowie.” – powiedziała nam trenerka Akademii oraz sama kapitan zespołu seniorskiego, Urszula Sadurska.
„Były wówczas prowadzone zapisy do turnieju kobiecego, rozgrywanego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Poprzez różne formy znaleźliśmy chętne do gry dziewczyny i zdecydowaliśmy się wystartować. Zawodniczki spisały się niesamowicie! Cracovia w swoim debiucie wygrała wszystkie możliwe spotkania. Mało tego, w całym turnieju nie straciła nawet bramki! W taki sposób zostałyśmy mistrzyniami małopolski zachodniej. Już wtedy wiedzieliśmy, że na tym nie poprzestaniemy.” – kontynuowała.

Pasiaczki z pierwszym i z pewnością nie ostatnim pucharem

Historyczny start

Cracovia, jako pierwsza z ekstraklasowych zespołów, zdecydowała się utworzyć kobiecy zespół, który w pełni będzie nawiązywał do jej męskich odpowiedników, a więc tak jak w przypadku mężczyzn, będzie mógł liczyć na wsparcie MKS-u.
„Była to nasza autorska inicjatywa Akademii Mistrzów Cracovia, ale wszystko nie udałoby się bez wsparcia MKS-u. Nie ukrywam, że liczymy na jego kontynuację. Dostałyśmy również dużą pomoc od marketingu Cracovii, który pomógł rozreklamować naszą Akademię. Mogę zdradzić, że w niedalekiej przyszłości, właśnie we współpracy z marketingiem, planujemy fajną akcję, która z pewnością spodoba się pasiastym kibicom.”

Początek zmagań

Pasiaste zawodniczki rozpoczną zmagania najprawdopodobniej od najniższej klasy rozgrywkowej piłki nożnej kobiet, czyli w IV lidze małopolskiej, grupy wschodniej. Jak przekazała nam Urszula Sadurska „Pasiaczki” swoje domowe spotkania będą rozgrywały przy ul. Wielickiej 101. „Na obecną chwilę nie mamy informacji, czy po wybudowaniu bazy w Rącznej ta sytuacja się zmieni.”

Dziewczyny – zapraszamy!

„Mamy wyselekcjonowane zawodniczki do seniorskiego zespołu Cracovii, jednak nie poprzestajemy na tym. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny. To prawdziwy zaszczyt reprezentować barwy klubu z tak bogatą historią – podkreśliła nasza rozmówczyni. „Nabór rozpocznie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni, będziemy prowadzili zapisy również dla najmłodszych, w dwóch kategoriach wiekowych: żaczki (roczniki 2012 i 2011) oraz orliczki (roczniki 2010-2009). Sezon wystartuje pod koniec sierpnia, lub w pierwszym tygodniu września. Zapraszamy do naszej Akademii!”

Trener z doświadczeniem

Piłkarki rozpoczną zmagania pod wodzą Marka Kudłacika. Trenera, który od kilku lat jest związany z futbolem kobiecym. W Akademii Mistrzów do tej pory szkolił dziewczynki z roczników 2008/ 2009, a doświadczenie w prowadzeniu zespołów seniorskich zyskał prowadząc trzecioligową drużynę kobiet z okolic Andrychowa.

„Chcemy grać w najwyższej lidze!”

Na nasze pytanie o cele, kapitan Cracovii odparła: „Cel zależy od wsparcia klubu. Nasze ambicje są bardzo wysokie. W końcu reprezentujemy drużynę z fantastyczną renomą i historią, którą w Polsce nie może poszczycić się żaden zespół. Naszym długotrwałym celem jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Chcemy w przyszłości grać w Ekstralidze! Tam jest miejsce Cracovii! Drużyna potrzebuje jednak czasu i przede wszystkim środków finansowych. Na początku od MKS-u dostaniemy stroje meczowe, za co już w tym miejscu serdecznie dziękujemy. My, ze strony sportowej będziemy dążyć do tego, aby prezentować się jak najlepiej.” – zapewniła Sadurska. „Już w pierwszym, historycznym sezonie będziemy chciały wskoczyć o jeden poziom w górę. Naszym pierwszym celem jest awans do 3. ligi.

„Pasiaczki”! Cała rodzina Pasjonatów życzy Wam powodzenia i już teraz składa serdeczne gratulacje! Tworzycie historię Cracovii!

Konrad Kaczmarczyk.

Zostaw Odpowiedź

8 − eight =