Pogrom. Cracovia ogrywa Handball Rzeszów 29-13

KS Cracovia 1906 vs. Handball Rzeszów 29:13 (15:5)

Cracovia kontynuuje zwycięską passę w rundzie rewanżowej. Wszystkie sześć meczów zakończyło się zwycięstwem! Sobotnia wygrana niejako puentuje znakomitą wiosnę naszych dziewczyn, bo gwarantuje im drugie miejsce w lidze. Dwa lata temu była to czwarta pozycja (prawie równie udana wiosna, 6/7 wygranych meczów), a rok temu trzecia. Ale lokata w lidze to jedno, a jakość gry to drugie. W grudniu z tym samym zespołem z Rzeszowa przegraliśmy 24:31. Widać zatem wyraźny postęp w grze, szczególnie w obronie. A na tym buduje się wygrane mecze.

Pierwszą bramkę meczu zdobyła Paulina Lasek, druga na liście najskuteczniejszych zawodniczek ligi, ale było to ostatnie prowadzenie zespołu z Rzeszowa. Cracovia zaczęła wykorzystywać swój atut, czyli dobrą grę w obronie i to umożliwiało wyprowadzenie szybkich ataków. Przy lepszej skuteczności już na początku meczu „Pasy” mogły zbudować wysokie prowadzenie. Tak się jednak nie stało z powodu dobrej gry w bramkarki Handballu – Anny Stapińskiej i nerwowości naszych dziewczyn. Wydaje się, że stawka meczu miała pewien wpływ na poczynania obu zespołów.

Niemniej mecz był pod kontrolą Pasiaczek, które sukcesywnie budowały przewagę. Na koniec I połowy wynosiła już +10. Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Rzeszowskie zawodniczki miały problem ze zdobywaniem bramek. Ostatnie dwa trafienia w spotkaniu zanotował Handball, ale i w tym elemencie zanotowaliśmy postęp. W poprzednich domowych meczach, w końcówkach połówek, wyraźnie ustępowaliśmy rywalkom. Tym razem to się zmieniło.

Kto wie, czy największym sukcesem nie była jednak frekwencja. Mecz oglądało 310 widzów i to już jest prawie połowa możliwości Hali Cracovii. Oby jeszcze lepiej było na meczu ze Zgodą, ale przy takiej grze jest to bardzo realne.

Zapraszamy na skrót z tego spotkania, w którym zobaczycie wszystkie kluczowe momenty rozgrywki:

Przebieg meczu:

5 min. 3:1; 10 min. 5:1; 15 min. 5:3; 20 min. 8:4; 25 min. 11:4; 30 min. 15:5; 35 min. 16:5; 40 min. 21:7; 45 min. 24:8; 50 min. 26:10; 55 min. 27:11; 60 min.29:13