Szczypiornistki wygrywają w Katowicach!

Imperium II FutureNet Katowice vs. Cracovia 30:38 (18:20)

Ostatnie wyjazdowe zawody sezonu zapowiadały się na ciężką przeprawę i dokładnie tak było. Tym cenniejsze jest dzisiejsze zwycięstwo w Katowicach. Mecz obfitował w zmiany prowadzenia i o naszym zwycięstwie przesądziło ostatnie dwadzieścia minut spotkania.

Imperium objęło prowadzenie 9:4 (11 min) i jak się potem okazało, to było najwyższe prowadzenie katowiczanek. W 19 min zmiana, Pasy objęły prowadzenie (12:13), by za chwilę znowu przegrywać 17:14 (24 min). Tydzień temu wyraźnie przegrałyśmy końcówki obu połówek. Dzisiaj w Katowicach nie zabrakło koncentracji i pierwszą połowę skończyłyśmy dwubramkowym prowadzeniem 20:18. Na początku drugiej połowy odskoczyłyśmy na 3 bramki (35 min), ale za chwilę był remis po 24 (42 min). Stabilna gra w obronie i konsekwentnie prowadzony atak spowodował, że zdobyłyśmy coraz wyraźniejszą przewagę bramkową.

Warty podkreślenia jest fakt, że wszystkie dziewczyny z pola zdobyły bramki. Były to bardzo dobre zawody z obu stron, z emocjami i walką o jak najlepszy rezultat do końca meczu. Słowa uznania należą się młodym zawodniczkom z Katowic, które czynią systematyczny postęp.