Trening Noworoczny A.D. 2020

Tradycja w Krakowie rzecz święta. Dlatego każdy Pasiak czuję się w przyjemnym obowiązku, by stawić się 1 stycznia punkt 12:00 na stadionie przy ulicy Kałuży, by wsiąść udział w tradycyjnym spotkaniu, przy okazji meczu pomiędzy pierwszą drużyna Cracovii a jej zespołem drugim.

Zespół rezerw składał się tym razem głównie z młodych piłkarzy Cracovii, którzy szlifują swoje umiejętności w drużynach juniorskich. Pierwszy skład zdominowali piłkarze krajowi, wzmocnieni kilkoma zawodnikami ze Słowacji. Pozostali piłkarze, pochodzący z poza granic Polski – co zrozumiałe – wykorzystali świąteczny czas, by spędzić go w domach z rodzinami. Usprawiedliwione.

Mecz zakończył się wynikiem 8-4 dla pierwszej drużyny, a pierwszego gola zdobytego oficjalnie na polskich boiskach zaliczył kapitan Cracovii – Janusz Gol w 14 minucie meczu. Niezwykłą „cieszynkę” po tej bramce warto zapamiętać. Wszyscy piłkarze podbiegli bowiem do strażackiego wozu, zaparkowanego w tunelu technicznym, prowadzącym na stadion. Wypakowali zeń sprzęt, i przebrani w strażackie hełmy, z wężem w dłoniach ogłosili światu dobrą nowinę: w tym roku zgasimy całą ligę!

Potem było już tylko weselej i klimatycznie. Na trybunach śpiewy, na boisku zabawa w piłkarskie widowisko. Po faulu w polu karnym na Sipl’aku, sędzia Sławomir Steczko wpadł na doskonały pomysł. Odnalazł stanowisko VAR, ukryte w jego opinii w skrzynce z bezpiecznikami przy trybunie i tam zweryfikował zasadność faulu.

Podyktowany rzut karny był równie niebanalny co jego odgwizdanie. Wdowiak z jedenastego metra zagrał krótką piłkę do bramkarza Wilka, ten oddał Mateuszowi piłkę która szybko trafiła do bramki.

Na koniec kibice, których na stadionie pojawiło się niemal dwa i pół tysiąca, jasno wyartykułowali swoje marzenia na rok 2020. Realne marzenie Mistrzostwa Polski dla Cracovii. Realne tym bardziej, iż jeszcze przed Treningiem Noworocznym prezes Janusz Filipiak potwierdził chęć pozyskania trzech klasowych piłkarzy, którzy mają wzmocnić zespół i zwiększyć jego szanse na sportowe sukcesy.

Zobaczcie też relację LIVE, którą przeprowadziliśmy w trakcie imprezy. Zobaczycie tam noworoczny toast, pierwsze kopnięcie piłki przez reprezentującego prezydenta Jacka Majchrowskiego pana Janusza Kozioła, a także pierwszą bramkę zdobytą przez Janka Gola.

Rozpoczęcie Treningu Noworocznego A.D. 2020 i pierwsza oficjalnie zdobyta bramka na polskich boiskach. Jej autorem Janusz Gol! I jaka cieszynka! Musicie to zobaczyć 😉 Czy to zapowiedź, że zgasimy wszystkich w Ekstraklasie?

Opublikowany przez Pasjonaci Cracovii Środa, 1 stycznia 2020
Transmisja LIVE z Treningu Noworocznego

Zostaw Odpowiedź

three × four =